Inauguracja ZETOKĄCIKA w RCEZ

Opublikowane 16.12.2022
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Oczywistym wydaje się fakt, że wszystkim nauczycielom i dyrekcjom szkół zależy na jak najlepszych wynikach swoich uczniów oraz zdobyciu przez nich wszechstronnego wykształcenia. W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie dbamy nie tylko o aspekt edukacyjny, ale także budowanie przyjaznej atmosfery i warunków, w których uczniowie czują się komfortowo i z chęcią przebywają w szkole. Przykładem takich działań była uroczystość otwarcia kącika relaksacyjnego, przyjaznego dla uczniów miejsca, gdzie na wygodnych pufach w barwach szkoły mogą odpocząć i nabrać sił do podejmowania kolejnych wyzwań.

  Wydarzenie związane było z udziałem Pani Katarzyny Pióro oraz Pani Agnieszki Rycek, w projekcie Szkoła Edukacji organizowanym przez Centrum Dobrego Wychowania. W ramach przedsięwzięcia, które doskonaliło warsztat nauczyciela o innowacyjne metody dydaktyczne, można było pozyskać również środki na potrzeby szkoły. Pomysł na powstanie kącika pojawił się na jednym ze spotkań Samorządu Uczniowskiego, w związku z potrzebą uczniów naszej szkoły na miejsce do odpoczynku i wytchnienia.

  Inauguracja ZETOKĄCIKA, bo taką nazwę zyskała nowo otwarta przestrzeń, związana była z szeregiem starań, które pobudziły szkolną społeczność do działania. Klasa 2 technikum budowlanego na jednej z godzin wychowawczych uczestniczyła w lekcji na temat swoich mocnych stron i założyła firmę S.W. events group z o.o., której celem było zorganizowanie konkursu na logo i nazwę miejsca, a także przygotowanie uroczystości otwarcia. Podczas spotkania zaproszeni goście mogli usłyszeć wiersz stworzony specjalnie na tę okazję oraz skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Zwyciężczynią konkursu, głosami społeczności szkolnej, została Martyna Kołodyńska z klasy 1b, a symboliczne przecięcie wstęgi przez dyrekcję szkoły, Panie Dorotę Bułgajewską-Muzykę, Elizę Gajownik i Elżbietę Mizio, a także nauczycielki zaangażowane w realizację projektu Katarzynę Pióro, Agnieszkę Rycek, Monikę Smolarz i Joannę Lipską, zapoczątkowały funkcjonowanie tego miejsca.

  Kolejnym elementem uroczystości był udział uczniów Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia i Technikum Zawodowego oraz nauczycieli i Pani wicedyrektor Magdaleny Guz w spotkaniu czytelniczym ,,Książka moich marzeń”, zorganizowanym w bibliotece szkolnej z inicjatywy Pani Ilony Puły i Pani Justyny Atanasow. Uczestnicy wydarzenia głośno odczytali fragmenty swoich ulubionych książek, aby zachęcić innych do sięgnięcia właśnie po te pozycje. Wśród wielu tytułów pojawiły się książki o tematyce kryminalnej, historycznej, fantastycznej, sportowej, literatura faktu i powieści obyczajowe, co pokazuje jak różnorodne są zainteresowania naszych uczniów. Wspólne czytanie było wspaniałą okazją do integracji wewnątrzszkolnej oraz propagowania kultury i zainteresowań czytelniczych.

  Podczas spotkań pojawiły się kolejne pomysły, które już wkrótce mamy nadzieję zrealizować. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym i wspierającym naszą inicjatywę.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram