Imieniny Miasta Lubartowa w RCEZ

Opublikowane 22.11.2022
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W tym roku w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Imieniny Miasta Lubartowa. W dniu 22 listopada 2022 roku mija 278 lat odkąd król August III podjął decyzję o zmianie nazwy naszego miasta z Lewartów na Lubartów.

  Pierwsza część działań odbyła się na terenie szkoły w dniu 18.11.2022 kiedy to uczniowie świętowali imieniny przebierając się w kolory miasta czyli czerwony i niebieski. W bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa okolicznościowa dotycząca naszego miasta przygotowana przez Ilonę Pułę. Na wystawie można obejrzeć rysunki z obiektami miasta autorstwa Gabrieli Kutnik-Majcherowicz oraz publikacje o Lubartowie, znajdujące się w zbiorach biblioteki szkolnej. Tego dnia klasa 2TEK wraz z opiekunkami: Joanną Lipską oraz Justyną Atanasow udała się do Muzeum Regionalnego w Lubartowie na wystawę okolicznościową pt. "Lubartów - Akwarelowe Wspomnienie Przeszłości", gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią naszej małej ojczyzny.

  Delegacja z naszej szkoły w dniu 22 listopada 2022 r. wzięła udział w Koncercie Dobrych Życzeń dla Miasta zorganizowanym przez Lubartowskie Towarzystwo Regionalne w sali widowiskowej LOK. Uczeń klasy 3 TB - Tomasz  Bocheński wyrecytował wiersz pt. "Ziemio Lubartowska" (autor Stanisław Latek). Uczennica klasy 4 THEKa - Natalia Piątek wykonała dwie piosenki Agaty Budzyńskiej - piosenkarki z Lubartowa. Akompaniował jej na gitarze pan Zbigniew Skrzypek - instruktor muzyczny LOK a na scenie towarzyszyły jej nauczycielki: Agnieszka Rycek oraz Justyna Atanasow. Pan Burmistrz Krzysztof Paśnik otrzymał od delegacji naszej szkoły wyjątkową kartę z życzeniami, którą przygotowała Klaudia Kęska z klasy 3 TEK.

   Opracowała: Justyna Atanasow

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram