Edukacja i integracja klasy 2TE

Opublikowane 21.10.2022
Autor Łukasz Najda
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 12 października 2022 roku klasa 2TE pod opieką wychowawcy Łukasza Najdy oraz pedagoga szkolnego Jacka Bednarskiego uczestniczyła w wyjeździe do Lublina. Wycieczka miała charakter dydaktyczno-integracyjny.

  Pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania ekspozycji w Państwowym Muzeum na Majdanku. Podążając szlakiem czarnej drogi uczniowie mieli okazję obejrzeć najważniejsze obiekty i miejsca związane z historią obozu: bramę wejściową, sektor SS, łaźnię, komory gazowe, ekspozycję butów odebranych więźniom Majdanka oraz ofiarom w ramach Aktion Reinhardt, plac selekcyjny, wystawę historyczną Więźniowie Majdanka, ekspozycję Warunki bytowe, krematorium oraz rowy egzekucyjne. Jak się dało zaobserwować uczniowie byli poruszeni tym, co zobaczyli oraz faktami i ciekawostkami przedstawionymi przez panią przewodnik.

  LOS NASZ DLA WAS PRZESTROGĄ z tym przesłaniem, które w obliczu aktualnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą wybrzmiało jeszcze dosadniej, zakończyliśmy zwiedzanie pod Mauzoleum-Pomnikiem Walki i Męczeństwa upamiętniającym ofiary obozu w którym złożono prochy więźniów Majdanka. Pobyt w Muzeum uświadomił uczniom wagę tego miejsca, które jest żywym dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyją w wolnym i demokratycznym kraju.

  Po lekcji historii i patriotyzmu nadszedł długo wyczekiwany czas na integrację klasy, która odbyła się w prawiednickich lasach, gdzie zorganizowano rozgrywki w Airsoft (ASG) – grę zespołową wykorzystującą elektryczne repliki broni palnej strzelającej plastikowymi kulkami. Uczestnicy rozgrywek mieli do dyspozycji karabinki stanowiące replikę karabinu AK-105 czyli nowoczesnej wersji legendarnego AK-47 oraz odzież ochronną. W trakcie gry uczniowie mogli sprawdzić swoje strategie w boju.

  Wyjazd pełen emocji, wrażeń i rywalizacji zakończyliśmy wspólnym posiłkiem przy ognisku, gdzie rozmowom nie było końca.

  Łukasz Najda

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram