Dzień Otwarty w RCEZ Lubartów

Opublikowane 06.06.2023
Autor Dominika Gdula
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • O tym, że Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie  ma wiele niepowtarzalnych atutów, mógł przekonać się każdy, kto 31 maja 2023r. odwiedził mury naszej szkoły.

  Słoneczna pogoda zachęcała do aktywnego spędzania czasu w plenerze, więc doskonałą okazją ku temu był „Dzień Otwarty”, który odbył się na placu szkolnym, jak i w budynkach placówki przy ulicy 1 Maja 82.

  Wydarzenie było szeroko reklamowane zarówno wśród ósmoklasistów, jak i w lokalnych mediach – stąd swoją obecnością zaszczyciło nas wielu przybyłych gości. Na tych, którzy zdecydowali się odwiedzić szkołę czekało wiele atrakcji, więc na brak zajęć i wrażeń nie mogli narzekać. Mottem przewodnim tegorocznego Dnia Otwartego było: „RCEZ - przymierz sie do zawodu!". Chcieliśmy pokazać, że nauka w „Zecie” to nie tylko książki, zeszyty i tablica, ale również aktywne i twórcze spędzanie wolnego czasu.

  W programie imprezy można było m.in.: zwiedzić nowocześnie wyposażone warsztaty szkolne, kuźnię, pomieszczenia bursy szkolnej. Odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej; kwesta "Pola Nadziei 2022" na rzecz Lubartowskiego Hospicjum Św. Anny, pokaz sprzętu i maszyn budowlanych, prezentacja zawodu technika elektronika, sylwetki absolwenta oraz pracowni elektronicznej; projekt nauczycieli ekonomistów; pokaz kowalstwa tradycyjnego; prezentacja przyczepy energii odnawialnej /OZE/; prezentacja o uzdolnieniach i talentach uczniów RCEZ.

  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu przez całą imprezę rozmawiali z młodszymi kolegami i przedstawiali im zalety nauki w RCEZ Lubartów.

  Na każdego, kto nas odwiedził, czekała w Plenerowej Kawiarence Zawodowca- przepyszna zupa pomidorowa oraz ciasta, przygotowane przez panie kucharki z bursy. Serwowaniem zupy zajęły się nasze niezawodne wolontariuszki.

  W czasie „Dnia otwartego” odbyło się również plenerowe karaoke; XV edycja konkursu "Kultura i obycie umilają życie" oraz podsumowanie Powiatowego Konkursu "Wyjątkowe jednostki - autorytety". Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

  Zarówno licznie przybyli goście, jak i nasi uczniowie mieli okazję skorzystać z oferty instytucji współpracujących ze szkołą: Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie, Drukarni Dako, Komedy Powiatowej Policji w Lubartowie czy Ośrodka Szkolenia Kierowców OSIOR.

  Dmuchaniec, symulator dachowań, pokręcona fotobudka 360, samochody Ferrari, Porsche symulator dachowań, warkoczykarnia, Zawodowy Turniej Siatkarski, konkurencje sportowe i rekreacyjne, quiz sportowy – to dodatkowe atrakcje Dnia Otwartego.

  Na zakończenie imprezy, około godziny 13.00 na scenie pojawili się nasi uczniowie, którzy brawurowo wykonali utwór "Iza z Matiza" Wers piosenki - Każda fajna laska kocha mechanika nie schodził z ust wszystkich obecnych na placu.

  Podsumowując: jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji w czasie trwania imprezy. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. Ósmoklasiści mogli zaznajomić się z kierunkami kształcenia (technik mechanik, technik elektronik, technik budownictwa, technik rachunkowości, technik ekonomista oraz zawodami szkolnictwa branżowego) i specyfiką szkoły.

  Mamy nadzieję, że każdy znalazł „coś dla siebie” i we wrześniu ponownie zawita w nasze skromne progi, ale wtedy już jako jeden z nas. Być może ktoś nie do końca jest zdecydowany, jaki chce mieć zawód w przyszłości, ale zostało trochę czasu do namysłu i podjęcia ostatecznej decyzji. Jeszcze raz zachęcamy do nauki w naszej szkole. RCEZ - to nie tylko szkoła marzeń i zawód z przyszłością, to również tradycja

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram