Drużyna z RCEZ na podium w konkursie „Od licealisty do finansisty”.

Opublikowane 27.04.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Z ogromną radością informujemy, że drużyna z RCEZ w składzie Patrycja Mitura, Kamil Babiak i Łukasz Buczyński z klasy 3 TEk zdobyła drugie miejsce w konkursie „Od licealisty do finansisty”.

  Finał, którego organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe Finansistów UMCS, odbył się 25 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym UMCS. Uczestniczyło w nim 8 zespołów reprezentujących szkoły z województwa lubelskiego wyłonione na etapie wewnątrzszkolnym.

  Finał konkursu realizowany był w trzech etapach – dwa pierwsze etapy obejmowały pytania typu prawda/fałsz. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 6 pytań. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 4 drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów.
  W III etapie finału, zespoły odpowiadały na 40 pytań z zakresu finansów, przedsiębiorczości i ekonomii, korzystając z platformy Kahoot!. Podczas tej rundy, oprócz ogromnej wiedzy, uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością pracy zespołowej oraz refleksem. Nasz zespół dzielnie walczył i ostatecznie zajął II miejsce.

  W przerwie pomiędzy kolejnymi etapami uczniowie mieli możliwość wysłuchania interesującej prezentacji Pani Ewy Waszkiewicz z lubelskiego oddziału NBP pt. "Poznaj zabezpieczenia polskicDrużyna z RCEZ na podium w konkursie „Od licealisty do finansisty”.h banknotów". Natomiast studenci UMCS zaprezentowali koła naukowe funkcjonujące na uczelni oraz przedstawili ofertę dalszej edukacji. Ponadto Łukasz okazał się najlepszy w komputerowej grze „Trackmania”, rozgrywanej podczas przerw, i zdobył dodatkowe upominki od samorządu studenckiego.
  Opiekunowie startujących drużyn, przedstawiciele NBP oraz władze uczelni dopingowali uczestników konkursu. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy za trud i zaangażowanie podczas przygotowań oraz gratulujemy naszym uczniom miejsca na podium.

  Opiekunem drużyny była p. Justyna Włosek - nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram