CyberSkiller Challenge Poland.

Opublikowane 07.01.2023
Autor Elżbieta Mizio
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 04.01.2023 uczniowie klasy 3Tek: Dominika Brzezowska, Łukasz Buczyński oraz Piotr Nowak brali udział w Ogólnopolskim konkursie wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa CyberSkiller Challenge Poland. To już III edycja konkursu i uczniowie naszej szkoły też po raz trzeci biorą w nim udział.
  Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, a w związku z tym i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Uczniowie musieli wykazać się znajomością między innymi zagadnień związanych z ochroną danych w cyberprzestrzeni oraz metod ochrony i detekcji ataków w cyberświecie.
  W przeprowadzeniu konkursu została wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika katedry Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej - dra. hab. Bogdana Księżopolskiego.
  W tegorocznej edycji konkursu nastąpiły zmiany w regulaminie konkursu. Uczniowie musieli zmierzyć się nie tylko z testem dotyczącym cyberbezpieczeństwa, ale również rozwiązywali krótkie zadania praktyczne.
  Dwa pierwsze etapy tego konkursu odbywają się zdalnie. Trójka naszych uczniów została zakwalifikowana jako drużyna i weźmie udział w etapie wojewódzkim.

  Życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

  Agnieszka Włosek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram