Agata Żurawska z 4THEkb na etapie finałowym IV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla Szkół Średnich

Opublikowane 24.04.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 21.04.2023 r. nasza uczennica, Agata Żurawska, wzięła udział w finałowym etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla Szkół Średnich, który odbył się w Instytucie Fizyki Politechniki Łódzkiej. Należy pamiętać, że Agata znalazła się wśród 126 osób z całej Polski, które wykazały się znajomością j. angielskiego w jednym z najtrudniejszych jego obszarów, a mianowicie w języku technicznym.
  Po zarejestrowaniu uczestników odbył się test, który sprawdzał m. in. umiejętność słuchania, znajomość słownictwa oraz wiedzę gramatyczną uczniów w kontekście inżynierii chemicznej. Po stuminutowym teście przyszedł czas na poczęstunek zapewniony przez organizatorów, a następnie powrót do domu. Bez wątpienia sam udział w takim wydarzeniu jest wielkim osiągnięciem, dlatego gratulujemy Agacie jej sukcesu.
  Pani Monika Magoń była szkolnym opiekunem olimpiady oraz prowadziła zajęcia dodatkowe z Agatą, które pomogły jej w znalezieniu się wśród elitarnego grona finalistów. Pan Michał Siwek jest nauczycielem j. angielskiego i wychowawcą Agaty oraz był opiekunem wyjazdu do Łodzi, który zorganizował.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram