XIX Edycji Programu InstaLing dla Szkół (semestr zimowy 2022/2023)

Opublikowane 28.09.2022
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W semestrze zimowym 2022/2023 nauczyciele Rcez podjęli pracę na platformie Instaling, gdzie uczniowie w sposób systematyczny powtarzają leksykę języka obcego. To interaktywne narzędzie zbiera informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie do dziecka.

  Uczeń rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Dodatkowo można posłuchać wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora. Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut, dzięki czemu unika się monotonii i znużenia dziecka podczas standardowej nauki leksyki. Instaling to także platforma na której rodzic ma możliwość podglądu raportów o systematyczności pracy i postępach dziecka. Dzięki temu nie tylko nauczyciele mają możliwość wglądu w efekty nauki, lecz również rodzice mogą aktywnie włączyć się w monitoring, a także w motywowanie dziecka do systematycznej pracy.

  Szkoła przystąpiła do programu z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego J.Sowy i M. Siwka.

  link do strony: tutaj

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram