51 edycja Turnieju Budowlanego Złota Kielnia 2023

Opublikowane 11.01.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 4.01.2023 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Lublinie przy ul. Słowiczej 3
  odbyły się eliminacje okręgowe 51 edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia 2023 r.

  Turniej rozgrywany jest w trzech etapach: szkolny, okręgowy i finał centralny. Etap szkolny przygotowywany jest przez szkolne Komitety organizacyjne, które kwalifikują po dwóch najlepszych uczniów w każdym zawodzie.
  Etap okręgowy przygotowywany i przeprowadzany jest przez Komitety okręgowe w Gliwicach, Lublinie, Kędzierzynie-Koźlu, Poznaniu, Mińsku Mazowieckim i Toruniu. Zestawy zadań testowych i zadań praktycznych przygotowywane są przez Komitet Główny.
  Finał centralny turnieju rozgrywany jest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Targów Budownictwa „Budma” w Poznaniu.
  Formuła rywalizacji zbliżona jest do formuły zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Treści wiedzy zawodowej zarówno teoretycznej jak i umiejętności praktycznych oparte są na standardach obowiązujących w każdym z zawodów
  W turnieju udział wzięli uczniowie szkół budowlanych z województw: lubelskiego podkarpackiego i świętokrzyskiego. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie wyłonieni podczas eliminacji szkolnych z kl. 3t i 2t.
  BUD.11 ( montaż systemów suchej zabudowy)
  - Tomasz Ogórek 2t
  - Łukasz Stróżek 3t
  BUD.11 (wykonywanie robót malarskich - tapeciarskich)
  - Karol Jóźwiak 3t
  - Kamil Czarnecki 3t
  BUD.11 (wykonywanie robót posadzkarsko - okładzinowych)
  - Dawid Więsyk 3t
  - Miłosz Ondra 3t
  Po wyrównanej rywalizacji na wysokim poziomie naszym przedstawicielom zabrakło troszkę szczęścia, aby zakwalifikować się do Finału Centralnego w Poznaniu.
  Opiekę nad młodzieżą sprawował Roman Podleśny.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram