1 TR na Dniach Otwartych KUL-u.

Opublikowane 07.03.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczniowie pierwszej klasy technikum rachunkowości i drugiej technikum ekonomicznego wcielili się w role dziennikarzy telewizyjnych, radiowców i ekonomistów. Możliwe to było dzięki współpracy RCEZ z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim.
  W miniony poniedziałek uczniowie klasy 1 TR (technik rachunkowości) i 2 TEK (technik ekonomista) Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie pod opieką Joanny Lipskiej i Mariusz Puła uczestniczyli w wycieczce do Lublina, podczas której brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Wydział Nauk Społecznych w ramach Dni Otwartych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  Młodzież z RCEZ miała okazję zapoznać się ze specyfiką kształcenia uniwersyteckiego na wybranych kierunkach, m.in. ekonomii i dziennikarstwie, a także poznać historię i zwiedzić najciekawsze miejsca uczelni, która powstała ponad sto lat temu.
  Spotkania z wykładowcami i studentami miały formę praktycznych warsztatów, które w ciekawy i nietuzinkowy sposób ukazywały zagadnienia i potencjał poszczególnych dyscyplin. Instytut Ekonomii i Finansów zorganizował quiz sprawdzający i pogłębiający wiedzę z zakresu tej dziedziny. Uczniowie odpowiadali na pytania, w których wykazać się musieli znajomością terminów i problemów współczesnej gospodarki. Za najtrafniejsze odpowiedzi zdobyli nagrody. Wyjątkowe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziła perspektywa nauki w Instytucie Dziennikarstwa i Zarządzania, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzenia studia radiowego i telewizyjnego. Ochotnicy zasiedli przed mikrofonami i nagrali serwis informacyjny, a także mogli wczuć się w rolę korespondentów z Gali Oskarów, Wielkiej Brytani czy Berlina i przed kamerami, na greenboxie, zaprezentować wiadomości kulturowe, sportowe oraz prognozę pogody.
  Kolejną częścią programu wycieczki był seans filmowy w kinie CinemaCity. Jedna grupa uczniów udała się na film ,,Avatar: Istota wody”, druga wybrała produkcję ,,Ant-Man i Osa: Kwantomania”.

  JL/MP

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram