Zajęcia warsztatowe dla uczniów RCEZ

Opublikowane 15.11.2021
Autor Elżbieta Mizio
Kategorie:
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 8. i 15.11.2021r. uczniowie ośmiu klas Technikum Zawodowego uczestniczyli w warsztatach realizowanych w ramach projektu Działania w CHMURZE nadzorowanego przez Wicepremiera Rady Ministrów Piotra Glińskiego. Projekt dotyczy wsparcia działań społecznych, charytatywnych i obywatelskich na terenie szkoły oraz przeciwdziałania hejtowi w przestrzeni publicznej. Zajęcia przeprowadzili pracownicy lubelskiej Fundacji Tu i Tam zaproszeni do RCEZ przez pana Łukasza Bzowskiego i panią Iwonę Mocior.
  Pierwszego dnia odbywały się warsztaty pt.: Hejt w Internecie, podczas których uczniowie przeanalizowali przykłady hejtu w przestrzeni publicznej oraz poznali sposoby reagowania na to zjawisko.
  Drugiego dnia odbywały się zajęcia pt.: Działalność społeczna i obywatelska, które oscylowały wokół tematów związanych z działalnością charytatywną, wolontariatem i inicjatywami społecznymi.
  Trzeba zauważyć, że prezentowane podczas spotkań zagadnienia wzbudzały duże zainteresowanie i z pewnością poszerzyły świadomość społeczną młodzieży. Pozostaje mieć nadzieję, że zdobyta wiedza znajdzie zastosowanie w praktyce.


  Iwona Mocior

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram