WYCIECZKA KLASY 2TH

Opublikowane 30.09.2021
Autor Agnieszka Sachar
Kategorie:
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniach 27-28 września 2021 r. odbyła się wycieczka klasy 2TH do Oświęcimia i Zatoru. Cel wyjazdu miał charakter dydaktyczno- rekreacyjny. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau, gdzie pod okiem przewodnika zgłębiali wiedzę z historii II wojny światowej. Zwiedzanie Miejsca Pamięci odbyło się zgodnie ze specjalnie opracowanym programem przygotowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, uczniowie zwiedzili dwie części byłego obozu. W Auschwitz I mieli okazję zobaczyć symboliczną bramę „Arbeit macht frei”, model komory gazowej, zapoznać się z tematyką reżimu obozowego, warunkami egzystencji w obozie i posłuchać o eksperymentach medycznych. W Auschwitz II-Birkenau ogromne wrażenie na zwiedzających zrobiła Brama Śmierci i rampa, na której dokonywano selekcji oraz ruiny komory gazowej i krematorium. Przebywając na terenie Muzeum wychowankowie zachowali się z należytą powagą i szacunkiem. Ta wizyta z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci.

  Drugiego dnia uczniowie mieli możliwość zintegrowania się i zabawy w największym w Polsce parku rozrywki „Energylandia”. Poprzez korzystanie z ekstremalnych atrakcji mieli okazję lepiej się poznać, wspólnie spędzić czas i zacieśnić koleżeńskie relacje. Miejsce to wyzwoliło w uczniach same pozytywne emocje i dostarczyło wiele niezapomnianych wrażeń.

  Marzena Foltyn

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram