„Wiem i Działam”- akcja w RCEZ we współpracy z Polską Akcją Humanitarną

Opublikowane 24.05.2022
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczniowie klasy I Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik budownictwa oraz klasy III Szkoły Branżowej I stopnia wzięli w tym roku szkolnym udział w akcji „Wiem i Działam” organizowanej przez Zespół Edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej.

  Program był skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. W ramach realizacji projektu zostały zrealizowane trzy godziny zajęć z wychowawcą oraz akcja świadomościowa na temat mądrej pomocy w obliczu klęsk i tragedii. Uczniowie poznali zasady mądrego pomagania, dowiedzieli się, jakie formy pomocy są najbardziej efektywne i jakimi celami powinniśmy się kierować udzielając pomocy.

  Dnia 20 maja została przygotowana gazetka, z którą mogli się zapoznać pozostali uczniowie naszej szkoły. Podsumowaniu projektu towarzyszył także happening opracowany przez uczniów klas pierwszych, którzy dzielili się z innymi przygotowanymi pozytywnie motywującymi myślami związanymi z pomocą innym.
  Dziękujemy uczniom za udział w akcji.

  Dorota Sułek, Agnieszka Rycek


  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram