Webinarium KNF na temat cyberbezpieczeństwa

Opublikowane 06.10.2021
Autor Elżbieta Mizio
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 5.10.2021r. uczniowie klas drugich Technikum Zawodowego mieli okazję uczestniczyć w webinarium realizowanym przez Departament Komunikacji Społecznej Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu CEDUR. Spotkanie zatytułowane Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne odbywało się w ramach lekcji z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

   Warto nadmienić, że wykład poruszał bliską współczesnemu konsumentowi tematykę. Mówiono o metodach kradzieży na portalach ogłoszeniowych, o oszustwach z wykorzystaniem mediów społecznościowych, a także o sposobach zabezpieczenia się przed niepożądanymi działaniami przestępców internetowych. Jak się dało zaobserwować, uwagę zebranych najbardziej przykuły przykłady podawane przez prelegenta. Najpierw wspominano o fałszywych reklamach i wykorzystywaniu wizerunku znanych marek. W dalszej kolejności podano dane statystyczne związane z tematyką cyberprzestępczości. Na zakończenie przedstawiciel KNF wskazał rozwiązania, które powinny uchronić użytkowników Internetu przed kradzieżą.

  Trzeba zauważyć, że prezentowane podczas webinarium zagadnienia z pewnością poszerzyły świadomość drugoklasistów jako konsumentów. Pozostaje mieć nadzieję, że zdobyta wiedza znajdzie zastosowanie w praktyce.

   Iwona Mocior, Łukasz Bzowski, Łukasz Najda

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram