Uczniowie z RCEZ dbają o klimat i redukują CO2.

Opublikowane 09.12.2021
Autor Elżbieta Mizio
Kategorie:
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły


 • Na przełomie listopada i grudnia 2021 uczniowie z RCEZ w Lubartowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Dbaj o klimat. Redukuj CO2”. Organizatorem projektu była Little Greenfinity, firma doradcza i szkoleniowa na rzecz zmian klimatu, a bezpośrednim partnerem i sponsorem - BNP Paribas Securities Services.

  Celem projektu była edukacja klimatyczna uczniów szkół średnich, a tematyka to przyczyny i skutki zmian klimatycznych oraz metody ich zapobiegania, natomiast celem nadrzędnym udziału w projekcie było pokazanie możliwości realnej zmiany i sprawczości w życiu codziennym na poziomie lokalnym.

  Projekt składał się z dwóch etapów:
  1. Szkolenie online dla nauczycieli – prowadzone przez trenerki i edukatorki Little Greenfinity na platformie Zoom oraz w wirtualnej sali szkoleniowej na aplikacji Mural. W szkoleniu udział wzięły nauczycielki geografii: Edyta Kozieł i Katarzyna Malczewska.
  2. Warsztaty dla uczniów RCEZ – prowadzone przez przeszkolonych przez Little Greenfinity nauczycieli.
  Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się czym są zmiany klimatyczne, jakie są ich przyczyny i skutki oraz jakie sektory gospodarki emitują największe ilości gazów cieplarnianych, a także w jaki sposób uczniowie wraz ze swoimi najbliższymi w domu, lub w szkole, mogą mieć realny wpływ i ograniczyć emisje CO2 zaczynając od codziennych małych zmian.

  Edyta Kozieł
  Katarzyna Malczewska


  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram