Tegoroczni maturzyści „Sprzątali Świat”

Opublikowane 23.09.2021
Autor Agnieszka Sachar
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 21 września 2021 roku uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, tak jak i kilka milionów wolontariuszy w całym kraju, wzięli udział w tegorocznej - 28 odsłonie akcji Sprzątanie Świata - Polska. Tym razem hasło tego swoistego pospolitego ruszenia „ekologicznie wrażliwych” brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę ”. Uczniowie klas maturalnych 4 TE, 4 TM, 4 TB pod opieką Pani Edyty Kozieł, Pani Katarzyny Malczewskiej i Pana Jacka Bednarskiego zebrali 26 worków odpadów na terenie szkoły, Cmentarza Żydowskiego oraz w okolicach szpitala powiatowego przy ul. Cichej w Lubartowie.

  W promowaniu poszanowania zasobów i efektywnej segregacji odpadów pomógł Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej, który wyposażył uczniów w narzędzia do przeprowadzenia akcji, przekazując rękawiczki i worki oraz zagospodarował efekty tegorocznej zbiórki.

  Dzięki udziałowi w akcji Sprzątanie Świata uczniowie uświadomili sobie, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, mogą być w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako odpady – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez odpowiednią segregację powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w gospodarce o obiegu zamkniętym albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym.

  Organizatorzy

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram