Konkursy ekonomiczne w RCEZ

Opublikowane 20.12.2021
Autor Elżbieta Mizio
Kategorie: //
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Na początku grudnia uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w konkursach o tematyce ekonomicznej.

  10 grudnia uczniowie z klas 3THEka, 3THEkb, 2TEk i 4TEk wzięli udział w pierwszej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania”. Tematem przewodnim I edycji była Bankowość. Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania” jest zwiększenie świadomości finansowej młodzieży oraz pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań dotyczących zagadnień finansowych. Ponadto, celem projektu jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do zgłębiania tematyki finansowej.
  Podczas etapu szkolnego uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 30 pytań jednokrotnego wyboru.

  Młodzież zmierzyła się z pytaniami testowymi, a teraz czekają na wyniki etapu pierwszego i informację kto z nich zakwalifikuje się do etapu okręgowego, który ma odbyć się 14 stycznia 2022r.

  Dnia 13 grudnia 2021 roku w odbył się szkolny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs organizowany jest przez Państwową Inspekcję Pracy (Główny Inspektorat Pracy i okręgowe inspektoraty pracy), a jego celem jest popularyzowanie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas technikum zawodowego. Test obejmujący wiedzę z zakresu prawa pracy i bhp wyłonił 2 uczennice, które będą reprezentować naszą szkołę w etapie regionalnym w Lublinie. Są to – Monika Tołubińska z klasy 3THEkb i Sylwia Sienkiewicz z klasy 2TEk.

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie regionalnym.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram