Gala finałowa Programu stypendialnego „Lider wiedzy i ochrony środowiska”

Opublikowane 14.12.2021
Autor Elżbieta Mizio
Kategorie: //
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie 13.12.2021 odbyła się gala finałowa Programu stypendialnego „Lider wiedzy i ochrony środowiska”. Wśród dziesięciu nagradzanych uczestników znalazła się uczennica klasy czwartej technikum ekonomicznego – Karolina Bartkowicz, która odebrała tytuł laureata i jednorazowe stypendium. W uroczystości towarzyszyła jej Pani dyrektor Dorota Bułgajewska – Muzyka i opiekun dydaktyczny Katarzyna Malczewska. Program stypendialny organizowany po raz trzeci przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i Kuratorium Oświaty w Lublinie. W uroczystości uczestniczyli m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk i prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Grzegorz Grzywaczewski. Wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę reprezentował dyrektor Biura Wojewody Paweł Paszko.
  Program stypendialny skierowany jest dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych na terenie województwa lubelskiego. Ma za zadanie aktywnie wspierać rozwój młodzieży w zakresie edukacji prozdrowotnej. Uczestnicy przedsięwzięcia realizują zadania przyrodnicze i prośrodowiskowe, zdobywają wiedzę z zakresu ekologii oraz dbałości o zdrowy tryb życia. Biorą czynny udział w zajęciach i projektach organizowanych przez wyższe uczelnie, instytuty badawcze, ośrodki edukacyjne, parki narodowe, muzea, ogrody zoologiczne i botaniczne oraz inne instytucje związane z ochroną środowiska.
  W programie nagrodzeni zostają, także opiekunowie dydaktyczni zaangażowani w działania uczniów. W ten sposób doceniana jest również ich aktywność w zakresie edukacji ekologicznej.
  W wyniku zgłoszeń do tegorocznego programu zakwalifikowało się 29 uczniów wraz z nauczycielami lub opiekunami dydaktycznymi (w sumie 58 osób). Laureatami zostało ostatecznie 27 uczniów oraz 26 nauczycieli. Ze względu na sytuację epidemiczną wręczenie tytułów laureatów odbyło się w 3 turach: Urszulinie, Zamościu i dzisiaj w Lublinie.

  Katarzyna Malczewska


  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram