Siatkówka plażowa Mistrzostwa Powiatu

Opublikowane 20.05.2022
Autor Ilona Puła
Kategorie:
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 20 maja 2022r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Kocku rozegrano Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców.

  Do rywalizacji przystąpiło po cztery drużyny w obu kategoriach z powiatowych szkół ponadpodstawowych. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie reprezentowali: dziewczęta – Patrycja Mitura, Julia Dudek i Gabriela Tutkaj, wszystkie zawodniczki z klasy 2TEk oraz chłopcy – Dawid Dybała i Błażej Komarek z klasy 3TBb oraz Wojciech Wielgos z 1TB.

  Organizatorom i siatkarzom sprzyjały bardzo dobre warunki pogodowe. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” po jednym secie do 21 punktów.

  Zawodnicy i zawodniczki obu naszych drużyn brali udział po raz pierwszy w zawodach w tej dyscyplinie. Zdobyli doświadczenie, wiedzę i umiejętności do wykorzystania w przyszłych rozgrywkach. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że gra na piaszczystym podłożu bardzo rożni się od gry na parkiecie w sali gimnastycznej i wymaga dodatkowych predyspozycji motorycznych i kierunkowego przygotowania.

  Dziękujemy drużynom za reprezentowanie szkoły oraz wysiłek i trud włożony w sportową rywalizację na Mistrzostwach Powiatu w siatkówce plażowej.

  Eliza Gradzińska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram