VIII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Opublikowane 18.10.2021
Autor Ilona Puła
Kategorie:
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • VIII Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym przeprowadziliśmy w naszej szkole w dniu 18.10.2021r. Głównym organizatorem w tym roku jest Powiat Bialski. Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów: lubartowskiego, radzyńskiego, parczewskiego, bialskiego, włodawskiego i ryckiego.

  Jej głównym celem jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Organizacja Olimpiady składa się z trzech etapów. Trzydziestu pięciu uczniów to, ci którzy interesują się psychologią i dziś zmierzyli się z trudnym i obszernym materiałem dotyczącym zdrowia psychicznego, co wymagało systematycznej pracy i nie lada wysiłku. Test składał się z 25 pytań  z jedną prawidłową odpowiedzią w czasie 45 minut. Do etapu powiatowego, który odbędzie się 16listopada 2021r. zakwalifikowały się następujące osoby: Mateusz Cienkusz z klasy 3THEka z sumą punktów 22, Klaudia Białek z klasy 3THEka z sumą punktów 19 oraz Sylwia Król z klasy 3TBa z sumą punktów 18. Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Koordynator: Elżbieta Rola

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram