Sukces Tomasza Bocheńskiego w powiatowym konkursie recytatorskim

Opublikowane 01.06.2022
Autor Ilona Puła
Kategorie:
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Tomasz Bocheński, uczeń klasy 2 TB, został laureatem XII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Zbigniewa Herberta, organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie. Tomek zajął drugie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, recytując wiersze Zbigniewa Herberta ,,Posłaniec” i Ks. Jana Twardowskiego ,,Oda do rozpaczy”.

  Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i reprezentanci szkół ponadpodstawowych powiatu lubartowskiego, zmierzyli się z niełatwą twórczością Zbigniewa Herberta. Celem konkursu było propagowanie poezji i prozy tego wybitnego poety oraz zachęcenie młodzieży do poszukiwań repertuarowych i interpretacyjnych. W tym roku uczestnicy przygotowywali dwa utwory. Jeden tekst – Zbigniewa Herberta, odnoszący się do wartości uniwersalnych i zawierający aktualne przesłanie, które może stanowić pewien drogowskaz, szczególnie w trudnej rzeczywistości; drugi – dowolnego twórcy, który podejmował podobną tematykę. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Starosty Lubartowskiego.

  Jury konkursowe szczególnie podkreślało, że wszyscy uczestnicy zasługują na podziw, ponieważ nie tylko musieli zrozumieć poezję, którą niewiele osób dziś rozumie, nauczyć się tekstów, ale przede wszystkim wystąpić publicznie, na żywo, twarzą w twarz z drugim człowiekiem, co w dzisiejszych czasach staje się coraz trudniejsze.

  Tomasz za swoje osiągnięcieotrzymał dyplom i kartę podarunkową do sklepu Media Expert o wartości 100 zł. Serdecznie gratulujemyuczniowi sukcesu.

  Joanna Lipska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram