Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów bibliotecznych

Opublikowane 11.02.2022
Autor Ilona Puła
Kategorie: //
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Przypominamy, że w grudniu ogłoszona została kolejna edycja dwóch szkolnych konkursów bibliotecznych.

  Pierwszy to konkurs plastyczno – literacki Moje Boże Narodzenie z książką…, który polegał na zaprezentowaniu ulubionej książki w taki sposób, by zachęcić potencjalnych odbiorców do przeczytania jej. Celem konkursu było rozwijanie  zainteresowań literackich i plastycznych. Trzeba powiedzieć, że wśród prac, które napłynęły znalazły się rysunki i wiersze. Wyboru najlepszych prac dokonała Komisja Konkursowa (w składzie: Przewodniczący – Magdalena Guz, Członkowie – Ilona Puła, Iwona Mocior i Beata Józefaciuk), która w ocenie kierowała się identyfikacją autorów prac z tematem, inwencją twórczą autorów oraz wartościami estetycznymi pracy.

  Zwycięzcami konkursu zostały:

  -w kategorii plastycznej ex aequo – Katarzyna Igleniec (klasa 3THEkb) i Klaudia Kęska (klasa 2TEk),

  -w kategorii literackiej – Anna Niziuk (klasa 2TH)

              Drugi konkurs - Z książką mi do twarzy - miał charakter czytelniczo – fotograficzny i polegał na wykonaniu zdjęcia z ulubioną książką. Celem konkursu była popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu, a także upowszechnianie fotografii jako formy przekazu artystycznego. W tym roku mile zaskoczyła bardzo duża liczba wykonanych kompozycji. Warto wspomnieć, że wszystkie nadesłane prace były niebanalne i przykuwały uwagę oglądających. Wyboru najlepszych prac dokona Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący – Magdalena Guz, Członkowie – Iwona Mocior i Ilona Puła.

  Zwycięzcami konkursu zostały ex aequo uczennice klasy 4TEk: Karolina Bartkowicz i Oliwia Karczmarz.

  Uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom – gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Opracowały: Iwona Mocior, Ilona Puła

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram