OKAWANGO - Łukasz Buczyński i Kamil Babiak w etapie finałowym

Opublikowane 03.03.2022
Autor Agnieszka Sachar
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Łukasz Buczyński i Kamil Babiak – uczniowie klasy drugiej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista zakwalifikowali się do etapu finałowego IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO, który odbędzie się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach pod Kielcami. Organizatorami konkursu są Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego i Wydawnictwo Nowa Era.

  W pierwszym etapie konkursu uczniowie przygotowali autorskie prace. Kamil Babiak opracował pracę pod tytułem „Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli o urokach terenów wiejskich miejscowości Dębica”, natomiast Łukasz Buczyński „ Geocaching. Rajd po gminie Michów”. Uczniowie wykazali się aktualną wiedzą dotyczącą zagadnień geologii ogólnej, procesów kształtujących powierzchnię ziemi i znajomości regionu. Samodzielnie zebrali informacje, często niedostępne w bibliotece czy Internecie, następnie uporządkowali je i zaprezentowała w swojej pracy. Rezultaty prac uczniów sprawdzali wykwalifikowani geolodzy i eksperci. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu, należało uzyskać 50 punktów. Nasi uczniowie otrzymali: Łukasz Buczyński 85 punktów, co dało mu dziesiątą lokatę i Kamil Babiak 65 punktów z lokatą dwudziesta czwartą.

  Przed Łukaszem i Kamilem drugi etap, równie wymagający – samodzielne opracowanie tematów ogłoszonych przez organizatorów, następnie rozwiązywanie testu na temat procesów zachodzących na Ziemi, historii Ziemi oraz surowców naturalnych leżących na terenie Polski.

  Życzymy Kamilowi i Łukaszowi sukcesu w drugim etapie, który planowany jest na 4 kwietnia 2022.

  Katarzyna Malczewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram