Ogólnopolski konkurs CyberSkiller

Opublikowane 31.01.2022
Autor Elżbieta Mizio
Kategorie:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 13.01.2022 uczniowie klasy 1Tek: Łukasz Buczyński, Piotr Nowak oraz uczeń klasy 2TM Nataniel Aftyka brali udział w Ogólnopolskim konkursie wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa CyberSkiller Challenge Poland. Była to już druga edycja.

  Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, a w związku z tym i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Uczniowie musieli wykazać się znajomością między innymi zagadnień związanych z ochroną danych w cyberprzestrzeni oraz metod ochrony i detekcji ataków w cyberświecie.

  W przeprowadzeniu konkursu została wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika katedry Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej - dra. hab. Bogdana Księżopolskiego. Dwa pierwsze etapy tego konkursu odbywają się zdalnie.

  Trójka naszych uczniów została zakwalifikowana jako drużyna
  i weźmie udział w etapie wojewódzkim.
  Życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

  Agnieszka Włosek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram