Konkurs językowy "Faces of America"

Opublikowane 31.01.2022
Autor Elżbieta Mizio
Kategorie:
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Nasi uczniowie z klasy 4TB, Igor Górzyński, Dariusz Wójcik oraz Karol Stasiak reprezentują RCEZ w konkursie językowym "Faces of America" edycja VII organizowanym przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS.

  Celem konkursu jest propagowanie języka angielskiego i kultury obszaru krajów anglojęzycznych wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

  Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to napisanie drużynowej pracy konkursowej, którą chłopcy już opracowali i dzięki temu zakwalifikowali się do etapu I. W drugim etapie trzyosobowe drużyny szkolne rozwiązują test wielokrotnego wyboru z zakresu znajomości kultury i języka angielskiego. Etap III natomiast to obejrzenie quizu multimedialnego, a następnie podanie właściwej odpowiedzi do prezentowanych treści. Etapy II i III zaplanowano na 21 marca 2022 r. w trakcie Drzwi Otwartych UMCS.

  Życzymy naszym wspaniałym chłopakom powodzenia i trzymamy kciuki!!!

  Opiekun konkursu: Edyta Kozieł

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram