CyberSkiller Challenge Poland

Opublikowane 11.03.2022
Autor Elżbieta Mizio
Kategorie:
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • CyberSkiller
  CyberSkiller

  W dniu 8 marca 2022 r. odbył się etap wojewódzki konkurs CyberSkiller Challenge Poland 2021. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Łukasz Budzyński i Piotr Nowak z klasy 2TEk oraz Nataniel Aftyka z klasy 2TM.
  CyberSkiller Challenge Poland 2021 jest ogólnopolskim konkursem wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, a w związku z tym i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Uczniowie musieli wykazać się znajomością między innymi zagadnień związanych z ochroną danych w cyberprzestrzeni oraz metod ochrony i detekcji ataków w cyberświecie.
  W przeprowadzeniu konkursu została wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika katedry Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej - dra. hab. Bogdana Księżopolskiego.
  Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowana zostanie najlepsza drużyna z każdego województwa.

  Życzymy naszym uczniom powodzenia.
  Agnieszka Włosek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram