Wiosna na Językach

Opublikowane 23.04.2021
Autor Agnieszka Sachar
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Wiosna na Językach to inicjatywa Zespołu Języków Obcych, której poszczególne części przez kilkanaście ostatnich dni, umożliwiały uczniom Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie wykazanie się w różnych dziedzinach. Do tej pory uczniowie wzięli udział w konkursie „Easter Card”, który pokazał, jak utalentowani plastycznie są uczniowie naszej szkoły oraz konkursie języka angielskiego „The Point”, podczas którego poszerzyli oni swoją wiedzę na temat korzyści płynących ze znajomości języków obcych. Szkolnym koordynatorem konkursów była pani Magdalena Kukla - Krzyżanowska.

  Dnia 22 kwietnia 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, który ma nam przypominać, że życie na naszej planecie to dar wymagający troski. W dniach 20-22 kwietnia na całym świecie organizowane są różne wydarzenia uświadamiające społeczeństwu, jak wrażliwe jest środowisko, w którym żyjemy, więc i u nas nie mogło zabraknąć stosownych obchodów.

  Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Dzień Ziemi pozwolił uczniom Technikum Zawodowego i Szkoły Branżowej I Stopnia wykazać się uzdolnieniami literackimi, ponieważ zadaniem uczestników było napisanie artykułu o tematyce środowiska, jego ochrony oraz odnawialnych źródeł energii. Organizatorem konkursu była pani Dorota Mazur.

  Dodatkowo zorganizowane zostały zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego, których tematem przewodnim był Dzień Ziemi.

  Uczniowie klas 3TEK, 2TEMa, 1TM gr2 oraz 1TE gr2 i 2THEa (handlowiec) uczestniczyli w lekcjach języka niemieckiego na platformie Google Meet, na których najpierw zmierzyli się z quizem przeprowadzonym przy pomocy Formularza Google oraz zabawą w słówka opracowanym w Google Jamboard. Zadania dotyczyły ochrony środowiska naturalnego. Koncentrowały się na znajomości słownictwa z zakresu segregowania odpadów, przyjaznych dla środowiska pojazdów, sposobów oszczędzania wody oraz ochrony przyrody przed zanieczyszczeniami. Lekcje te przygotowały i przeprowadziły panie Marta Wronowska i Elżbieta Karasińska.

  Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas Technikum Zawodowego I Branżowej Szkoły I Stopnia obejrzeli w Google Meet prezentację multimedialną, przygotowaną na tę okazję, a następnie rozwiązywali zadania geograficzno-przyrodnicze w języku angielskim, przy których mieli niesamowitą zabawę, bo czasem to, co wydaje się proste, sprawia najwięcej trudności. Zadania opracowała pani Edyta Kozieł.

  Obchody Dnia Ziemi pozwoliły naszym uczniom poszerzyć swoją wiedzę językową i proekologiczną, zarówno pod kątem naukowym, jak i społecznym. Mamy nadzieję, że zaangażowanie i troska o naszą planetę pozostanie z nami na stałe.

  Michał Siwek, Marta Wronowska, Edyta Kozieł

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram