Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów bibliotecznych

Opublikowane 18.02.2021
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Trzeba przypomnieć, że w grudniu ogłoszone zostały dwa szkolne konkursy biblioteczne.

  Pierwszy to konkurs literacko – plastyczny Moje Boże Narodzenie z książką…, który polegał na zaprezentowaniu ulubionej książki w taki sposób, by zachęcić potencjalnych odbiorców do przeczytania jej. Celem konkursu było rozwijanie  zainteresowań literackich i plastycznych. Trzeba powiedzieć, że wśród prac, które napłynęły znalazły się zarówno rysunki, teksty prozatorskie jak i wiersze. Wyboru najlepszych prac dokonała Komisja Konkursowa (w składzie: Przewodniczący – Magdalena Guz, Członkowie – Ilona Puła, Iwona Mocior i Beata Józefaciuk), która w ocenie kierowała się identyfikacją autorów prac  z tematem, inwencją twórczą autorów oraz wartościami estetycznymi pracy.

  Zwycięzcami konkursu zostali:
  -w kategorii plastycznej – Klaudia Kęska kl. 1TEk,
  -w kategorii literackiej – Anna Niziuk kl. 1TH, Karol Borzęcki kl. 2 TEMb

  Drugi konkurs - Z książką mi do twarzy - miał charakter czytelniczo – fotograficzny i polegał na wykonaniu zdjęcia z ulubioną książką. Mogło to być zdjęcie typu selfie lub sleeveface. Celem konkursu była popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu, a także upowszechnianie fotografii jako formy przekazu artystycznego. Warto wspomnieć, że wszystkie nadesłane prace były oryginalne i przykuwały uwagę oglądających. Wyboru najlepszych prac dokona Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący – Magdalena Guz, Członkowie – Iwona Mocior i Ilona Puła.

  Zwycięzcą konkursu została:  Karolina Szczęch kl. 3TEk

  Uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom – gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Opracowały: Iwona Mocior, Ilona Puła

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram