Przywróć naszą Ziemię! - webinarium dla młodzieży

Opublikowane 23.04.2021
Autor Agnieszka Sachar
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W ramach akcji Lekcje z klimatem, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, uczniowie klas Technikum Zawodowego i Branżowej Szkoły I Stopnia Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie w dniach 22 kwietnia 2021 i 23 kwietnia 2021 pod opieką Urszuli Martyniuk i Katarzyny Malczewskiej, uczestniczyli w webinarium poświęconemu obchodom Światowego Dnia Ziemi.

  Hasło przewodnie spotkania brzmiało Przywróć naszą Ziemię!. Na stronie www.lekcjezklimatem.pl opublikowane zostały wykłady i warsztaty dla młodzieży przybliżające zagadnienia ochrony klimatu oraz zachęcające do dyskusji na poruszane podczas webinarium tematy.

  W programie webinarium znalazły się wykłady: System klimatyczny Ziemi, co to jest cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany? - prowadzony przez dr Aleksandrę Kardaś (UW), Co mogę zrobić dla klimatu? - zaprezentowany przez dr Magdalenę Budziszewską (UW) oraz praktyczne wskazówki pokazane na warsztatach praktycznych: kulinarnym z Jagną Niedzielską - zwracającym uwagę na problem marnowania żywności i “ubraniowym” z Katarzyną Wolszczak - podkreślającym kwestie zrównoważonej mody.

  Niech poszerzanie wiedzy na temat szeroko rozumianej ochrony środowiska będzie naszym wspólnym wkładem w działania na rzecz naszej Ziemi!

  Katarzyna Malczewska, Urszula Martyniuk

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram