Powiatowy Konkurs „Wyjątkowe jednostki – autorytety” pod Honorowym Patronatem Starosty Lubartowskiego rozstrzygnięty

Opublikowane 09.04.2021
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Już po raz siódmy w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odbył się Powiatowy Konkurs „Wyjątkowe jednostki – autorytety”. Konkurs po raz kolejny objęty został Patronatem Honorowym Starosty Lubartowskiego Pani Ewy Zybały. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została bohaterom naszych czasów - postaciom, które swoją postawą, życiem, wiedzą i wyznawanymi wartościami pokazują młodym ludziom, czym jest dobro, prawda i piękno.

  Konkurs spotkał się dużym zainteresowaniem młodzieży. Przebiegał on w trzech niezależnych kategoriach: literackiej, plastycznej i multimedialnej w pionie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na konkurs napłynęło 39 prac z dziewięciu szkół Powiatu Lubartowskiego. Wśród szkół podstawowych największą popularność zyskała kategoria literacka, natomiast wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych - kategoria plastyczna. Uczestnicy konkursu w swych pracach przedstawiali sylwetki bohaterów walczących o wolną Polskę, takich jak generał Franciszek Kleeberg, Józef Piłsudski, autorytetów religijnych - Jana Pawła II czy Kardynała Stefana Wyszyńskiego, podróżników pokazujących, jak przełamywać własne bariery, jak Martyna Wojciechowska czy Jan Mela, aktorów, sportowców, pasjonatów w swoich dziedzinach nauki i pracy.

  Prace konkursowe zostały wykonane przez uczniów Szkół Podstawowych z Dębicy, Przytoczna, Lubartowa, Niedźwiady, Woli Skromowskiej oraz Zespołu Szkół w Kocku, Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim, Zespołu Szkół nr 2 im. księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie oraz Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

              Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie. Szczególne podziękowania przekazujemy Pani Ewie Zybale – Staroście Lubartowskiemu za objęcie po raz kolejny Honorowego Patronatu nad konkursem oraz ufundowanie nagród dla laureatów.

  Już dziś zapraszamy na kolejną VIII edycję Konkursu „Wyjątkowe jednostki – autorytety” w przyszłym roku szkolnym.

  Agnieszka Sachar

  Wyniki Powiatowego Konkursu "Wyjątkowe jednostki - autorytety" VII Edycja Bohater naszych czasów (PDF) >>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram