OKAWANGO – Karolina Bartkowicz w etapie finałowym

Opublikowane 09.03.2021
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Karolina Bartkowicz – uczennica klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista zakwalifikowała się do etapu finałowego III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO, który odbędzie się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach pod Kielcami. Organizatorami konkursu są Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego i Wydawnictwo Nowa Era.

  W pierwszym etapie konkursu Karolina przygotowała autorską pracę pod tytułem „Geologia za oknem - inne spojrzenie na Powiat Lubartowski”. Wykazała się aktualną wiedzą dotyczącą zagadnień geologii ogólnej, procesów kształtujących powierzchnię ziemi i znajomości regionu. Karolina samodzielnie zebrała informacje, często niedostępne w bibliotece czy Internecie, następnie uporządkowała je i zaprezentowała w swojej pracy. Rezultaty prac uczniów sprawdzali wykwalifikowani geolodzy i eksperci. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu, należało uzyskać 50 punktów. Nasza uczennica otrzymała ich aż 95, co dało jej pierwszą lokatę.

  Przed Karoliną drugi etap, równie wymagający - rozwiązywanie testu na temat procesów zachodzących na Ziemi, historii Ziemi oraz surowców naturalnych leżących na terenie Polski.

  Życzymy Karolinie sukcesu w drugim etapie, który planowany był na 30 marca, jednak z uwagi na sytuację i pandemię w kraju został przełożony.

  Katarzyna Malczewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram