Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” – etap szkolny

Opublikowane 20.12.2020
Autor Elżbieta Mizio
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 15 grudnia 2020 został przeprowadzony etap szkolny
  konkursu wiedzy o prawie pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”.

  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej już od roku 2009 uczestniczy w programie Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura Bezpieczeństwa”, którego celem jest wzrost świadomości zagrożeń wypadkowych w środowisku pracy wśród młodzieży oraz skuteczna prewencja poprzez przekazywanie wiedzy w tym zakresie. Są to bardzo ważne zagadnienia dla uczniów szkół zawodowych, którzy chętnie uczestniczą zarówno w realizacji programu, jak i w konkursie, w którym mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.

  Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Główny Inspektorat Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy. Do etapu szkolnego przystąpiło 10 uczniów, którzy mieli do rozwiązania test z zakresu prawa pracy oraz bhp. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, największą jednak liczbę punktów uzyskały – Klaudia Kęska z klasy 1TEk i Monika Tołubińska z klasy 2 THEkb, i będą one reprezentowały naszą szkołę w etapie regionalnym.

  Gratulujemy Klaudii i Monice i życzymy im sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

  Organizatorzy: Justyna Włosek, Jadwiga Gębal

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram