Karolina Bartkowicz finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO

Opublikowane 17.06.2021
Autor Agnieszka Sachar
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Karolina Bartkowicz, uczennica klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO. Konkurs ma na celu poszerzanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geologii, budowy Ziemi, historii geologicznej naszej planety oraz twórczego i praktycznego zastosowania wiedzy geologicznej w otaczającym świecie. Organizatorem jest Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z wydawnictwem Nowa Era.

  Okawango - Karolina rozwiązuje testy i zadania tematyczne
  Okawango - Karolina rozwiązuje testy i zadania tematyczne

  Drugi etap odbył się zdalnie w dniach 7 i 8.06.2021. Składał się on z dwóch części: testowej i opisowej. Karolina musiała wykazać się aktualną wiedzą m.in. z zagadnień geologii ogólnej na poziomie rozszerzonym szkoły średniej oraz wiedzą poszerzoną o znajomość historii Ziemi, procesów geologicznych, umiejętnością pracy z mapą geologiczną i przekrojami.

  Nasza uczennica otrzymała w sumie 138 punktów, co dało jej lokatę w pierwszej piętnastce i tytuł finalisty konkursu OKAWANGO. Karolina ma teraz ułatwioną procedurę kwalifikacyjną na kierunkach geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana na Uniwersytecie Warszawskim w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu geografia.

  Gratulujemy Karolinie sukcesu.

  Katarzyna Malczewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram