Ekonomiści z RCEZ w Międzynarodowym Konkursie Socjal Innovation Relay

Opublikowane 08.03.2021
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie w eliminacjach krajowych Międzynarodowego Konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych Socjal Innovation Relay na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy.
  Konkurs organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z NationaleNederlanden. Ma na celu wyłonienie najlepszych innowacyjnych pomysłów biznesowych odpowiadających na potrzebę społeczną w jednym z sektorów: edukacja, zdrowie, włączenie społeczne, jakość życia, zrównoważony rozwój.
  Uczestnicząc w SIR, uczniowie zyskują doświadczenie i praktyczne umiejętności oraz profesjonalne doradztwo niezbędne dla rozwoju przyszłej kariery zawodowej dzięki mentoringowi ze strony pracowników NationaleNederlanden.
  Nasza Szkoła po raz drugi uczestniczy w Konkursie. W poprzednim roku zespół tworzyło troje uczniów: Monika Tołubińska, Adriana Stasiak i Dawid Ligęza z obecnej klasy drugiej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista. Obecnie w skład 4 – osobowego zespołu weszli uczniowie Technikum: Kinga Kiliańska z klasy drugiej handlowej oraz Piotr Nowak, Aleksandra Aftyka i Sylwia Sienkiewicz z klasy pierwszej ekonomicznej. Uczniowie pomyślnie przeszli pierwszy etap, jakim było rozwiązanie quizu. Należało odpowiedzieć na minimum 80% pytań, aby uzyskać imienny certyfikat. Był to warunek niezbędny, aby przejść do kolejnego etapie konkursu, czyli opracować i przesłać do organizatorów Konkursu własny pomysł na innowację społeczną.

  Opiekun uczniów Anna Krzych


  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram