DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Opublikowane 13.10.2020
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 13 października 2020 roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zgodnie z ceremoniałem szkoły uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.

  W myśl przyświecającemu uroczystości cytatowi, że takie będą Rzeczypospolite, jak ich młodzieży chowanie… uczniowie podziękowali nauczycielom za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów, za poświęcenie i cierpliwość, za gorące serca i pomocne dłonie.

  Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie klas pierwszych. Oficjalnie do grona naszych uczniów przyjęliśmy rzeszę wspaniałych pierwszoklasistów. Potwierdzeniem tego faktu stało się złożenie ślubowania uczniów ośmiu klas pierwszych Technikum Zawodowego i Szkoły Branżowej I Stopnia Nr 1.

  Po złożeniu aktu ślubowania głos zabrała Pani Dyrektor Dorota Bułgajewska - Muzyka, która skierowała do uczniów wiele ciepłych i ważnych słów. Odnosząc się do zdania wypowiedzianego przez Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży nie przyszliśmy na świat, aby "wegetować"…, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić trwały ślad Pani Dyrektor życzyła uczniom, aby w naszej szkole znaleźli sposób na pozostawienie śladu po sobie oraz podejmowali w życiu same trafne i dojrzałe decyzje.

  Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.

  Katarzyna Marciniak

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram