Ogólnopolski Konkurs Social Innovation Camp Online

Opublikowane 06.12.2020
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Sukces Klaudii Guz – III miejsce zespołowo w Ogólnopolskim Konkursie Social Innovation Camp Online na najlepszy projekt biznesowy lub społeczny

  W dniu 1 grudnia 2020 roku uczniowie z całej Polski walczyli o tytuł najlepszej innowacji społecznej na Social Innovation Camp Online. Jest to konkurs organizowany przez Młodzieżową Fundację Przedsiębiorczości w Warszawie we współpracy z Nationale Nederlanden. Skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, zaś jego głównym celem jest dostarczenie jak najlepszych rozwiązań na zadany problem biznesowy lub społeczny. W tym roku wyzwanie brzmiało: „Bezpieczeństwo w sieci. Jak pomóc młodzieży bezpiecznie poruszać się w social media?”

  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w konkursie reprezentowało troje uczniów: Klaudia Guz i Kinga Kiliańska z klas II kształcących w zawodzie technik handlowiec oraz Piotr Nowak z klasy I kształcącej w zawodzie technik ekonomista.

  Konkurs odbywał się w formie całodniowego warsztatu dla uczniów, podczas którego poznać oni mogli metodę Desing Thinking  pokazującą, jak generować pomysły na produkty i usługi, które będą dobrze odpowiadały na zapotrzebowanie klientów. Uczniowie pracowali w ośmiu zespołach. Praca odbywała się pod opieką przydzielonych do każdego zespołu mentorów. Każdy zespół otrzymał nazwę jednej ze stolic europejskich. Uczniowie pracowali zdalnie na platformach MS Teams i Miro. Wcześniej otrzymali  próbną tablicę wraz z instrukcją obsługi.

  Początkowo zadania dotyczyły tworzenia pomysłów i inicjatyw,  jak walczyć z hejtem, potem przygotowywano i przedstawiano prezentację swojego projektu. Na koniec ogłoszono wyniki, czyli przedstawiono trzy zwycięskie zespoły i uzasadniono, dlaczego ich pomysły, projekt i sposób prezentacji okazały się najlepsze. Uczniowie z wyróżnionych zespołów otrzymają dyplomy i nagrody.

  Zdaniem uczniów warto było wziąć udział w konkursie, ponieważ była to ciekawa przygoda, nowe doświadczenia z tworzeniem projektu czy aplikacji, kreowanie pomysłów, ale również sprawdzenie siebie we współpracy z nowymi ludźmi i w pracy pod presją czasu, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

  Gratulujemy i dziękujemy

  Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram