Wyniki Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2018”

Opublikowane 23.01.2019
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • W niedzielę 25.11.2018 r. na terenie całego kraju odbyła się – po raz dwudziesty szósty – wielka uliczna zbiórka darów w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W Gminie Serniki został założony sztab Akcji Nr 92 w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowej Wsi. Uczniowie naszej szkoły z klas technikum zawodowego i branżowej szkoły I stopnia, a także absolwenci  i nauczyciele wzięli czynny udział w zbieraniu darów, a także w ich liczeniu i sortowaniu dla potrzebujących rodzin z Gminy Serniki.

  Darczyńcy przynosili wyłącznie dary rzeczowe, między innymi: długoterminową żywność, odzież, zabawki, środki czystości i higieny osobistej. Dary zbierano od godzin porannych w Sztabie Akcji Nr 92 i przy Kościele Parafialnym pw. Marii Magdaleny w Sernikach, kaplicach w Wólce Zabłockiej, Nowej Woli, a także w Brzostówce przy Parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Tadeusza.

  Rozliczenie końcowe akcji odbyło się dnia 14 stycznia 2019 roku w Sztabie Akcji w Lublinie przy ul. Obrońców Pokoju 2.

  Sztab przekazał dary do Ośrodka Pomocy Społecznej w Sernikach,gdzie pomoc łącznie otrzymało:

  - Dzieci indywidualnie (paczka indywidualnie ) - 91

  - Rodzin wielodzietnych (paczka dla Rodziny ) - 32

  Szkolny koordynator akcji
  Daniel Kisiewicz

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram