Wycieczka integracyjna klasy I TB do Lublina

Opublikowane 27.11.2018
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 23.11.18 klasa 1TB pod opieką wychowawczyni p. Edyty Kozieł oraz p. Urszuli Martyniuk uczestniczyła w wycieczce do Lublina. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego. Uczniowie zwiedzili Muzeum Zoologiczne na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. Tam spotkali się z dr Jackiem Chobotowem - zoologiem , który oprowadził uczniów po ekspozycji muzealnej. Pracownia „Muzeum Zoologiczne” posiada salę ekspozycyjną o powierzchni 130 m2. W 125 gablotach rozmieszczonych na ścianach zaprezentowano faunę bezkręgowców i kręgowców niższych. W 36 wolnostojących witrynach znajdują się okazy wystawowe ptaków i ssaków. Eksponaty dużych krajowych gatunków ssaków z rzędów parzystokopytnych i drapieżnych są prezentowane na postumentach w wydzielonym fragmencie sali. Na korytarzu przed wejściem do Muzeum znajdują się witryny z ekspozycją osteologiczną prezentującą szkielety kręgowców i ich fragmenty. Najliczniejszy jest zbiór czaszek ssaków - 115 okazów należących do 102 gatunków. Łącznie obie ekspozycje stałe obejmują ponad 2 tys. okazów naturalnych. Pracownia posiada również zbiory naukowe, które stanowią około 98% wszystkich zgromadzonych okazów zwierząt.

  Następnie uczniowie udali się do kina Cinema City na projekcję filmu „Alfa”, o czasach prehistorycznych (20 tys. lat temu) i przyjaźni człowieka z wilkiem w bezlitosnym świecie dzikiej przyrody.

  Uczniowie miło spędzili czas w swoim gronie, integrując się i poznając siebie nawzajem.

  Edyta Kozieł

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram