Wycieczka do zakładu produkcyjnego Solbet

Opublikowane 11.06.2019
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 31.05.2019 roku klasy 2t i 2k uczestniczyły w wycieczce do zakładu produkcyjnego Solbet Lubartów S.A. Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z technologią produkcji bloczków z betonu komórkowego oraz płyt styropianowych. Pracownicy oprowadzający grupę omówili uczniom technologię produkcji na poszczególnych etapach produkcji zarówno bloczka gazobetonowego jak również styropianu. Uczniowie dowiedzieli się, jaki jest skład produkowanych materiałów oraz w jakich proporcjach wagowych. Oprowadzający poinformował również, że w czasie produkcji dodawane są odpady poprodukcyjne w postaci pokruszonych bloczków, które w ten sposób zostają zutylizowane.

  Bloczki z betonu komórkowego to szeroka gama produktów przeznaczonych do wykonywania różnego rodzaju ścian w dowolnych budynkach. Rozróżnia są pod względem gęstości, profilowania i wymiarów.

  Młodzież podczas zwiedzania najbardziej zainteresowało dojrzewanie mieszanki, z której wykrawane są bloczki oraz spieniacz do styropianu. Dziękujemy firmie Solbet Lubartów S.A. za miłe przyjęcie i zaznajomienie uczniów z pracą zakładu, jak również liczymy na dalszą współpracę.

  Magdalena Kondrat
  Mariusz Borzęcki

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram