VII Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej

Opublikowane 05.04.2019
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia  4 kwietnia 2019 r. w Instytucie Administracji Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, już po raz siódmy odbył się Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej. Konkurs, przygotowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprawdzał wiedzę z zakresu Konstytucji RP oraz ustaw regulujących funkcjonowanie samorządu terytorialnego w Polsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3TEk – Dominika Sławińska, Alicja Kwasek i Bartosz Bodzak i 3TB Anna Dawidziuk.

  Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy uczniów ponadgimnazjalnych na temat struktur administracji publicznej w Polsce oraz zachęcenie ich do rozwijania umiejętności indywidualnego poszukiwania informacji w tym zakresie, czy też proponowania zmian w ich funkcjonowaniu. W ramach konkursu nasi uczniowie uczestniczyli również w warsztatach Prowokacje dziennikarskie w świetle przepisów prawa oraz Kryminologia dla początkujących i wydajemy wyrok w sądzie. Ponadto, przy okazji przeprowadzanego konkursu, nasi uczniowie uczestniczyli również w warsztatach „Prowokacje dziennikarskie w świetle przepisów prawa” oraz „Kryminologia dla początkujących i wydajemy wyrok w sądzie”. Uczestnicy mogli poznać charakter i atmosferę panującą na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

  Po konkursie uczniowie obejrzeli Wystawę „Akcja Żegota Polski Podziemnej” zorganizowaną z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów  przez Instytut Pamięci Narodowej i Pocztę Polską.

  Magdalena Guz

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram