VI Wojewódzki Konkurs „Wiedzy z rachunkowości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”

Opublikowane 03.12.2018
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 29 listopada 2018r. odbyły się eliminacje szkolne do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości Dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych Polskich Oddział Okręgowy w Lublinie oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań  rachunkowością, promowanie uczniów posiadających szeroką wiedzę z tego zakresu, rozwijanie zainteresowań zawodami związanymi z tą dziedziną  oraz zachęcanie do dalszego kształcenia w tym kierunku po ukończeniu szkoły.

  W eliminacjach udział wzięli uczniowie z klasy czwartej i trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista. Zadaniem ich było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań z zakresu ewidencjonowania i dokumentowania operacji gospodarczych dotyczących składników majątku i kapitałów, prowadzenia i rozliczania inwentaryzacji, rozliczania kosztów i ich kalkulacji, sporządzania i analizy sprawozdań finansowych.

  Do II etapu Konkursu zakwalifikowali się:

  1.Beata Osuch  klasa 4Tek

  2.Damian Malaca  klasa 4Tek

  3.Magdalena Podleśna  klasa 3Tek

  4.Bartosz Bodzak  klasa 3Tek

  5.Mateusz Czeladka  klasa 3TEk

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w II etapie, który odbędzie się 14 grudnia 2018r. w Lublinie.

  Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram