Uczeń RCEZ nagrodzony w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Zbigniewa Herberta

Opublikowane 29.11.2018
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 21 listopada 2018 roku Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie już po raz dziesiąty gościł miłośników poezji Zbigniewa Herberta. Tegoroczny konkurs miał wyjątkowy charakter – była to jego dziesiąta – jubileuszowa edycja, odbywająca się ponadto w ustanowionym decyzją Sejmu RP Roku Zbigniewa Herberta.

  Sala widowiskowa Zespołu Szkół nr 2 zamieniła się tego dnia w kameralną, literacką kawiarenkę. Ponad pięćdziesięciu wielbicieli poezji autora Pana Cogito w blasku świec zaprezentowało swoje interpretacje wierszy Zbigniewa Herberta.

  Występy uczestników oceniało jury, które po wysłuchaniu występów wszystkich uczestników, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, wartości artystyczne utworów, poprawność dykcyjną oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoniło zwycięzców. Wśród nich znalazł się Mateusz Powałka z klasy IV Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik budownictwa, który zajął III miejsce. Mateusz recytował wiersz Pan Cogito czyta gazetę.

  Trzeba podkreślić, że podczas przygotowań do konkursowego wystąpienia niewątpliwą pomocą były książki zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki nim nasz laureat mógł zapoznać się zarówno z twórczością, jak i percepcją utworów Zbigniewa Herberta.

  Mateuszowi, który nie bał się zmierzyć z trudną poezją Herberta i włożył wiele wysiłku w przygotowanie do konkursu, gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwoju pasji recytatorskiej!

  Agnieszka Sachar

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram