Studniówka 2019

Opublikowane 15.01.2019
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Tradycją szkolną jest, że uczniowie szkoły średniej na sto dni przed maturą spotykają się na balu, zwanym studniówką. Jest to jeden z najbardziej uroczystych wieczorów w życiu każdego ucznia i wydarzenie, które pamięta się przez całe życie.

  Tegoroczny bal maturzystów, który odbył się w dniu 12 stycznia 2019 roku w Zajeździe Sosnowe Uroczysko, stał się okazją do wspólnej zabawy uczniów technikum i liceum dla dorosłych.

  Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor Hanny Borzęckiej oraz przemówieniami zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy w trakcie ich wystąpień. Pan Radosław Guz Członek Zarządu Powiatu odczytał list skierowany do maturzystów od Starosty Lubartowskiego Pani Ewy Zybały. Pan Tomasz Marzęda Przewodniczący Rady Powiatu życzył wszystkim maturzystom, aby radość tego dnia towarzyszyła im także, kiedy przystąpią do egzaminu dojrzałości. Również Pani Dyrektor, nie kryjąc dumy, życzyła wszystkim powodzenia na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie, który właśnie trwa w tych pierwszych dnia stycznia oraz satysfakcjonujących wyników w maju na egzaminie maturalnym. Następnie głos zabrał Ksiądz Franciszek Kliza, który życzył młodzieży wspaniałej zabawy.

  Natomiast uczniowie w swoim wystąpieniu podziękowali zaproszonym gościom, dyrekcji szkoły za stworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju oraz wychowawcom za opiekę przez lata edukacji w szkole. Dyrekcja szkoły Pani Hanna Borzęcka, Pani Magdalena Guz i Pan Zbigniew Zarzycki oraz wychowawcy Pani Jadwiga Gębal, Pani Edyta Konior, Pani Katarzyna Malczewska, Pani Alina Zarzycka i Pan Grzegorz Danił otrzymali od uczniów symboliczne wiązanki kwiatów. Uczniowie złożyli również podziękowania rodzicom, których reprezentowali Przewodniczący Rady Rodziców Pan Artur Słowik oraz Wiceprzewodniczący Rady Rodziców Pan Zbigniew Jaworski. Podkreślili, że to dzięki ich zaangażowaniu mają możliwość uczestniczyć w tym niepowtarzalnym balu.

  Następnie uczniowie zaprezentowali układy taneczne do tradycyjnego poloneza, które zostały przygotowane pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Pana Grzegorza Gradzińskiego i Pana Włodzimierza Żurka.

  Kolejnym punktem uroczystości była krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 4 TB.

  Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego rana!
  Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy czas pozostanie w sercach i pamięci na zawsze, stanie się częścią najpiękniejszych wspomnień, a pozytywny klimat studniówkowy udzieli się naszym maturzystom podczas egzaminów maturalnych…

  E. Konior

  Galeria>>

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram