Profilaktyka HIV/AIDS. Promocja Zdrowego Stylu Życia

Opublikowane 03.12.2018
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 29.11.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestnili w zajęciach informacyjno-edukacyjnych dotyczących profilaktyki HIV/AIDS z lekarzem anestezjologiem Bożeną Kasjaniuk i pielęgniarzem Piotrem Dudziakiem w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Agape z Lublina. Stowarzyszenie realizuje zadanie „Wspieranie działań profilaktycznych w zakresie problematyki HIV/AIDS poprzez edukację skierowaną do młodzieży szkolnej klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Treści przedstawione to: diagnostyka HIV, profilaktyka poekspozycyjna, zagadnienia dotyczące leczenia, dane epidemiologiczne, zagadnienia prawne odnośnie HIV/AIDS, postawy wobec obcowania z osobami zakażonymi wirusem HIV i chorymi na AIDS. Zapoznano uczniów z  możliwością wykonania anonimowych badań na obecność wirusa HIV, a także z faktami i mitami na temat HIV/AIDS. Po warsztatach każdy z prowadzących specjalistów odpowiadał na indywidualne pytania zainteresowanych. Uczestnicy zajęć zweryfikowali dziś swoją wiedzę podczas olimpiady szkolnej. Rywalizowało 47 uczniów a najlepszymi okazały się uczennice: Weronika Zawiałowa z klasy 3TH i Alicja Komuń z klasy 3 TEk, które powalczą w dniu 3.12.2018 r. w etapie rejonowym.

  W ramach działań profilaktycznych we współpracy z PCK przeprowadzono także w tym dniu szkolny etap XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia, m.in. przez pogłębianie wiedzy o zagrożeniach zdrowotnych oraz sposobach ochrony zdrowia, a także inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym. W olimpiadzie wzięło udział 47 uczniów naszej szkoły. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki to: Bartłomiej Karczewski klasa 2TB, Adrian Sadura klasa 2TE, Adam Kędracki klasa 2TE, Barbara Abramik klasa 3TEk. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów w etapie rejonowym.

  Elżbieta Rola

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram