OKAWANGO - Magdalena Podleśna w etapie finałowym

Opublikowane 20.03.2019
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczennica klasy trzeciej technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista Magdalena Podleśna zakwalifikowała się do etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO, który  odbędzie się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach pod Kielcami. Organizatorami konkursu są Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego i Wydawnictwo Nowa Era.

  W pierwszym etapie konkursu Magdalena przygotowała autorską pracę pod tytułem „Surowce skalne Twojej gminy/powiatu - wpływ ich na życie mieszkańców”. Wykazała się aktualną wiedzą m.in. z zagadnień geologii ogólnej, procesów kształtujących powierzchnię ziemi i znajomości regionu. Magda samodzielnie zbierała informacje, często niedostępne w bibliotece czy Internecie, następnie uporządkowała je i zaprezentowała w swojej pracy.
  Rezultaty sprawdzali wykwalifikowani geolodzy i eksperci. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu należało uzyskać 50 pkt. Nasza uczennica otrzymała 61. Przed Magdą drugi etap równie wymagający. Składa się z dwóch części. Pierwsza to rozwiązywanie testu na temat: procesów zachodzących na Ziemi, historii Ziemi oraz surowców leżących na terenie Polski. Na drugą część uczennica przygotowała prezentację o najciekawszym obiekcie geologicznym występującym w najbliższym otoczeniu. Życzymy Magdzie sukcesu w drugim etapie, który odbędzie się już 25 marca.

  K. Malczewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram