Nasza uczennica Magdalena Podleśna finalistką OKAWANGO

Opublikowane 01.04.2019
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Magdalena Podleśna, uczennica klasy 3TEk została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO. Konkurs ma na celu poszerzanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geologii, budowy Ziemi, historii geologicznej naszej planety oraz twórczego i praktycznego zastosowania wiedzy geologicznej w otaczającym świecie. Organizatorem jest Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z wydawnictwem Nowa Era.

  Drugi etap odbył się w dniach 25 – 26 marca 2019 w Europejskim Centrum Edukacji Geologii w Chęcinach pod Kielcami. Etap ten składał się z dwóch części. W pierwszej - pisemnej, Magdalena musiała wykazać się aktualną wiedzą m.in. z zagadnień geologii ogólnej na poziomie rozszerzonym szkoły średniej oraz wiedzą poszerzoną o znajomość historii Ziemi, procesów geologicznych, umiejętnością pracy z mapą geologiczną i przekrojami. W drugiej przedstawiła prezentację Dlaczego wybrany przeze mnie obiekt geologiczny uważam za najciekawszy w mojej gminie?”. Nasza uczennica otrzymała w sumie 118,5 pkt, co dało jej tytuł finalisty konkursu OKAWANGO. Magdalena ma teraz ułatwioną procedurę kwalifikacyjną na kierunkach geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana na Uniwersytecie Warszawskim w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu geografia.

  Jedną z atrakcji podczas konkursu była wycieczka krajoznawczo-geologiczna na trasie Góra Zamkowa – Góra Zelejowa oraz do kamieniołomu „Miedzianka”/„Ostrówka”.

  Gratulujemy Magdalenie sukcesu.

  Opiekun szkolny konkursu
  Katarzyna Malczewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram