„MOC I ZDROWIE JEST W TOBIE” - Szkolny Dzień Zdrowia

Opublikowane 29.03.2019
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 27 marca w naszej szkole po raz pierwszy został zorganizowany Szkolny Dzień Zdrowia pod hasłem „Moc i zdrowie jest w Tobie”. W ramach akcji uczniowie z klas: 1TE, 1TH, 3 TEK, 3TB, 4TEH, 2 TB, wzięli udział w trzech prelekcjach dotyczących edukacji prozdrowotnej.

  Pierwsze spotkanie dotyczące prawidłowego i zdrowego odżywiania poprowadziła pani dietetyk z Centrum Dietetycznego NaturHouse. Pełnoletni uczniowie korzystali z badania składu ciała. Druga prelekcja, pani Iwony Walczewskiej z Siłowni Colosseum, dotyczyła pracy nad  kondycją, sylwetką i urodą oraz roli kondycji fizycznej u młodego człowieka. Trzeci zaproszony gość – pani Dorota Wągrodna zapoznała młodzież z ćwiczeniami Pilates. Prelegentka zwróciła szczególną uwagę na świadomy i zdrowy trening,  zgodny z predyspozycjami własnego ciała. Swój wykład wzbogaciła prezentacją  ćwiczeń, które przynoszą ciału komfort i przyczyniają się do lepszego funkcjonowania w codziennym życiu.

  Szkolny dzień zdrowia to cenny czas, który poszerzył wiedzę na temat tego, co zdrowe i ważne w naszej diecie i utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej.

  Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i do zobaczenia za rok.

  Anna Pankowska – Słomka
  Barbara Zalewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram