Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” – etap szkolny 2018

Opublikowane 21.11.2018
Autor Ilona Puła
Kategorie:
Galeria:
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 16 listopada 2018 roku w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie etapu szkolnego konkursu wiedzy o prawie pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs jest organizowany przez Główny Inspektorat Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy już po raz szósty.

  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej już od roku 2009 uczestniczy w programie Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura Bezpieczeństwa”, którego celem jest wzrost świadomości zagrożeń wypadkowych w środowisku pracy wśród młodzieży oraz skuteczna prewencja poprzez przekazywanie wiedzy w tym zakresie. Są to bardzo ważne zagadnienia dla uczniów szkół zawodowych i chętnie uczestniczą zarówno w realizacji programu, jak i w konkursie, w którym mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.

  W etapie szkolnym uczniowie mieli do rozwiązania test z zakresu prawa pracy oraz bhp. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki i aby wyłonić zwycięzców musiała być zorganizowana dogrywka. Największą liczbę punktów uzyskały Alicja Kwasek i Dominika Sławińska z klasy 3 TEk, które będą one reprezentowały naszą szkołę w etapie regionalnym.

  Gratulujemy Dominice i Alicji oraz życzymy im sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

  Justyna Włosek

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram