IX Edycja Konkursu Wiedzy o Szkole i Regionie

Opublikowane 18.12.2018
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 13 grudnia 2018r. odbył się w naszej szkole I Etap Konkursu Wiedzy o Szkole i Regionie. Konkurs organizowany dziewiąty rok z rzędu, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 14 uczniów z pierwszych klas technikum.

  Konkurs polegał na napisaniu testu składającego się z 20 pytań. Uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę na temat historii naszej szkoły, jak również dziejów Lubartowa i okolic oraz czasów współczesnych, znanych postaciach z historii i literatury w różny sposób związanych z naszym regionem. Mogli też wykazać się znajomością zabytkowych budowli Lubartowa i Ziemi Lubartowskiej, a także godnych zobaczenia obiektów przyrodniczych.

  Poznawanie historii, kultury naszego regionu oraz kształtowanie więzi ze swoją „Małą Ojczyzną” to wartości, które Szkoła stara się przekazywać swoim wychowankom.  Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas spotkań w gronie rodzinnym, czas powrotu do miejsc, gdzie się urodziliśmy i mieszkają nasze rodziny. Szczególnie ci, którzy wyjechali do innych miast, czy poza granice kraju, doceniają te wartości, które są dla nich punktem odniesienia. Zwłaszcza jeśli okoliczności nie pozwalają im na powrót w tym czasie w rodzinne strony. Jak powiedział Fiodor Dostojewski „Nic nie jest tak mocne, szlachetne i przydatne w życiu, jak więź z ziemią rodzinną. Kto tę więź posiadł, zaopatrzył się na całe życie”. W dzisiejszych czasach, kiedy tak wiele osób wyjeżdża  daleko, aby się kształcić, czy pracować, kształtowanie tych więzi nabiera szczególnego znaczenia. Bogata jest również  prawie stuletnia historia naszej szkoły, która przez lata działalności wykształciła całe pokolenia fachowców w różnych zawodach na potrzeby gospodarki. Dlatego cieszy również to, że i nasi uczniowie interesują się tą tematyką. W tym roku najlepszymi  z nich okazali się:

  1. Wójtowicz Adam  1TB
  2. Ferenc Julia  1TB
  3. Bujak Cezary  1TM
  4. Paśnik Mateusz  1TM
  5. Demczuk Mikołaj  1TM
  6. Stasiak Karol  1TB
  7. Zalewski Jakub  1TM,

  którzy zakwalifikowali się do II Etapu Konkursu.

  Wszystkim uczestnikom Konkursu bardzo dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w II Etapie Konkursu.

  Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram