Dzień matematyki 2019

Opublikowane 02.04.2019
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 27 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się „Szkolny Dzień Matematyki” pod patronatem honorowym MEN i patronatem merytorycznym „e-math.pl dla uczniów. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazanie, że matematyka może być przyjemna oraz dawać radość, a nie musi być kolejnym testem. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy.

  „Dzień Matematyki” został zorganizowany  przez nauczycieli matematyki RCEZ w Lubartowie z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Tegorocznym zadaniom konkursowym towarzyszyło hasło „Matematyka dzika”. W międzyklasowym turnieju matematycznym wzięły udział trzyosobowe reprezentacje z klas drugich i trzecich technikum zawodowego oraz branżowej szkoły I stopnia. W czasie konkursu uczniom przybliżono postacie matematyków w śmiesznych anegdotach związanych z ich życiem.

  W zmaganiach z zadaniami uczestników konkursu gorącym dopingiem wspierali uczniowie klasy 1TE, 1TH, 1TM, 2TB, 2TM i 3TM. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężyła, reprezentacja z klasy 2TEk. Gratulujemy!

  Nauczyciele matematyki

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram